Вченим вдалося «розбудити» клітини стародавнього мамонта Юки

  			Вченим вдалося «розбудити» клітини стародавнього мамонта Юки
29738 ПЕРЕГЛЯДІВ

Це дає надію на те, що давно вимерлу тварину вдасться клонувати і повернути цей вид до життя – як у культовому фільмі “Парк Юрського періоду”, передає BBC.

Команді вчених з Японії і Росії вдалося “розбудити” клітини мамонта Юка – молодої самки шерстистого мамонта, що жила в Якутії 28 тис. років тому.

Юка була знайдена в 2010 році на південному узбережжі моря Лаптєвих і є унікальною за ступенем збереженості мумією, оскільки останки тварини постійно перебували в зоні вічної мерзлоти. Спочатку вік Юки оцінювався в 39 тис. років, однак більш точний радіовуглецевий аналіз японських учених показав, що тварині приблизно 28 140 (±230) років.

Під час експерименту, з м’язових клітин Юки витягли генетичну інформацію і пересадили кілька десятків найменш пошкоджених ядер в яйцеклітини мишей. П’ять з них показали “ознаки біологічної активності” – в них вчені зафіксували реакції, які зазвичай відбуваються в клітинах, перед тим як ті починають розмножуватися шляхом поділу.

До процесу самого поділу поки не дійшло – але дослідники дуже натхнені отриманим результатом.

“Це показує, що, незважаючи на всі минулі століття, клітини все ще можуть проявляти активність і її можна відтворити – принаймні частково”, – сказав учений Кей Міямото. “До цих пір більшість дослідників займалась аналізом ДНК скам’янілостей, не задаючись питанням про те, чи можна використовувати її функціонал. Представлені в нашій роботі результати знову показують, що де-факто клонувати мамонта за допомогою сучасної методики пересадки ядра неможливо”

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео