Виїжджали з баяном і пральною машиною: у Польщі росіян виселили із "шпигунського гнізда" (фото)

Виїжджали з баяном і пральною машиною: у Польщі росіян виселили із "шпигунського гнізда" (фото)
322012 ПЕРЕГЛЯДІВ

З 1945 року цю будівлю у Варшаві націоналізувала радянська влада. Відтоді її використовували, як школу для дітей російських дипломатів. Але поза очі поляки називали її "шпигунським гніздом". 

Історія із так званою школо почалася ще на початку російського вторгнення в Україну. Тоді, у березні 2022 року Польща заблокувала всі рахунки російського консульства у Варшаві. Причиною блокування стали підозри польської влади, що гроші з рахунків посольства росії могли використовуватись для фінансування тероризму чи відмивання незаконно отриманих коштів.

В той самий час, Польща вилучила у російського диппредставництва кілька об’єктів нерухомості, включаючи будівлю, де жили дипломати, та базу відпочинку під Варшавою. 

Після того, як росіяни відмовилися покидати будівлю школи, втрутилася Феміда.Зрозуміло, що польський суд встановив, що російське посольство роками незаконно користувалося двома будівлями, після чого мерія Варшави та МЗС скоординували юридичні кроки для того, щоб повернути приміщення у розпорядження польської сторони. 

І ось, 29 квітня стало відомо, що Польща починає заходити у будівлю на Келецькій, 45 на підставі рішення суду. Про це пишуть міжнародні ЗМІ. 

Віцеперзидент Варшави Томаш Братек розповів, що польській стороні довелося застосувати силу для входу в приміщення – російська сторона відмовилася відмикати ворота. 

 

За його словами, вже після того у російському посольстві вирішили віддати їм ключі від приміщення і сторони погодили, у якому порядку росіяни будуть збирати речі та залишати приміщення.

Російська сторона стверджує, що 27 осіб, які проживали у приміщенні школи, добровільно залишили її.

Примітно, але покидаючи поспіхом приміщення школи, росіяни і тут відзначилися. Під час виселення росіян вдалося зафіксувати деякі речі, з якими вони покидали школу. Серед коробок та пакетів добре вдалося розгледіти, наприклад, баян і пральна машинка. 

Для чого знадобився у навчальному закладі музичний інструмент – зрозуміло й так. А ось навіщо там була потрібна пральна машинка, можна лише здогадуватися. Проте, як зазначили користувачі мережі, "пральна машинка – це вже їхній національний символ".

Сам посол росії у Польщі назвав це порушенням Віденської конвенції та пообіцяв реакцію Москви.

stopcor.org

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео