Ігор Мізрах: «Про Стельмаха Михайла Панасовича — видатного письменника, драматурга»

  			Ігор Мізрах: «Про Стельмаха Михайла Панасовича — видатного письменника, драматурга»
85508 ПЕРЕГЛЯДІВ

Доброго дня, сьогодні поговоримо з Вами про письменника, якого знають всі, і покоління виростають на його книжках. 

Миха́йло Пана́сович Сте́льмах — роки його життя 24.05.1912 — 27.09.1983, український письменник, драматург, фольклорист.

У 1933 році закінчив літературний факультет Вінницького педагогічного інституту (в той час, першим у селі отримав вищу освіту) і до 1939 працював вчителем у селах Київщини;

З 1939 року мобілізований до Червоної армії, учасник німецько-радянської війни. Як солдат-артилерист воював у Білорусі, згідно історичних даних був двічі поранений.

Починаючи з 1949 працював у редакції газети 1-го Українського фронту «За честь Родины». Під час війни у Воронежі та Уфі вийшли під редакцією М. Рильського, дві збірки фронтових віршів Михайла Панасовича: «Провесінь», «За ясні зорі» (1942);, а вже в 1943 році — в Уфі надрукована книжка оповідань «Березовий сік» під редакцією Юрія Яновського.

Після закінчення війни, на запрошення поета Максима Рильського, став співробітником Інституту фольклору, етнографії та мистецтва АН УРСР (1945–1953 роки). Обирався депутатомж Верховної Ради СРСР 6-9 скликань, був заступником голови Ради Національностей.

Проживав, у Києві у будинку письменників Роліті по вулиці Леніна (нині Богдана Хмельницького), Помер Стельмах 27 вересня1983 у Києві.

Автор: Ігор Мізрах

Связаться с нами: [email protected]

Мої відео